Jaki obraz powiesić na ścianie w sypialni?

Co sprawdzi się nad łóżkiem w sypialni?

W zależności od stylu sypialni i indywidualnych upodobań mieszkańców nad łóżkiem w sypialni można powiesić kolorową grafikę, obraz a nawet zdjęcie. Sypialnia jest bardzo intymnym pomieszczeniem w każdym domu, zainteresowania lokatorów podkreślą właśnie zdjęcia, kolorowe grafiki albo obrazy. W efekcie nie można wskazać gotowego przepisu na to, co w sypialni sprawdzi się najlepiej. Jednak jest kilka uniwersalnych zasad, które warto poznać. 

Coś skromnego, na przykład kilka zdjęć czy grafik w małych ramkach, najlepiej będzie pasować w wnętrza, które z jednej strony jest bardzo przytulne, z drugiej zaś bardzo małe. W nowoczesnej, przestronnej sypialni, będzie pasował coś zupełnie innego; w takim pomieszczeniu doskonale będzie prezentował się duży obraz. Jego tematyka może być dowolna. Pamiętajmy jednak, że duże płótno będzie stanowiło bardzo mocny akcent. Jego ekspresję warto osłabić wybierając kilka dodatków, które kolorystyką nawiązują nawiązują do dominujących w nim barw: dekoracyjne figurki, zasłony, pościel. 

Jakie motywy sprawdzą się w sypialni najlepiej?

Sypialnia jest strefą relaksu, umieszczone w niej obrazy nie powinny zakłócać wypoczynku. Negatywnie na jakość snu mogą wpłynąć jaskrawe barwy, niepokojące formy czy dynamiczne sceny. Możemy sobie jednak pozwolić na odrobinę szaleństwa, gdy obraz zawiesimy nad łóżkiem – w trakcie wypoczynku nie będziemy go przecież widzieć! 

Bardzo istotną kwestią jest dopasowanie grafik i obrazów do stylu sypialni. Stonowane, skromne kolory, motywy zainspirowane przyrodą pasują do sypiali w stylu skandynawskim. W sypialni urządzonej w ponadczasowym stylu klasycznym najlepiej będą prezentować się obrazy zamknięte w bogato zdobionych ramach, których tematyka zainspirowana została sztuką klasyczną. Sztuka współczesna to akcent, który sprawdzi się w nowocześnie urządzonej sypialni. Grafiki i czarno-białe zdjęcia, wizerunki gwiazd show-biznesu i kina sprzed lat doskonale wpiszą się w wystrój sypialni w stylu glamour. 

Jaka tematyka?

Do sypialni bardzo chętnie wybierane są duże, gotowe zdjęcia i grafiki, które przedstawiają panoramy, miejskie przestrzenie czy pejzaże. Wystrój sypialni ożywią obrazy z motywami kwiatowymi. Kwiaty mogą przytłoczyć niewielką sypialnię, można tego uniknąć wieszając kilka wybranych obrazków w małych ramkach. W tej roli można wykorzystać także resztki tapet. Akty to propozycja dla tych, którzy z jednej strony kochają sztukę, z drugiej zaś nie brakuje im odwagi. Do wyboru jest zarówno malarstwo, jak i wielkoformatowe grafiki. Rozwiązanie pierwsze jest bardziej kosztowne, ale można je potraktować jako doskonałą lokatę kapitału.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć