Nowoczesne pomysły na dekorację ścian

Napisany przez     05/05/2018 14:00:06    0Komentarzy

pomysły na dekorację ścian obraz

Wszyscy, którzy posiadają własny dom czy mieszkanie, albo którzy posiadają możliwość wprowadzenia dowolnej zmiany w wynajmowanych pokojach, zawsze zwracają uwagę na sposób dekoracji ścian. To normalne – tak duża powierzchnia zawsze rzuca się w oczy, więc trzeba mądrze to wykorzystać. W tej chwili bardzo ważne jest jednak stawianie na oryginalność – wybranie czegoś, co będzie miało odpowiedni charakter, odzwierciedlając osobowość osoby, która w danym pomieszczeniu mieszka. Chodzi o to, żeby wchodzący goście widzieli, że ten właśnie pokój czy dom należy do tej konkretnej osoby – wyraża jej poglądy, duszę, pasję. Kiedyś podkreślano to jedynie własnym wyglądem – w tej chwili przenieśliśmy wszystko również do wystroju wnętrz. A możliwości ku temu są naprawdę ogromne, jako że liczba możliwych dodatków do dekoracji jest wyjątkowo duża – i w dalszej części tekstu przedstawiamy pomysły na dekorację ścian!

Nowoczesne obrazy na ścianę

Fani malarstwa będą zachwyceni, a osoby, które średnio się na tym znają zaskoczone – obrazy? Nic nowego! Jednak wśród nowoczesnych propozycji na ścianę każda z tych grup znajdzie coś dopasowanego specjalnie do siebie i swojego wnętrza! W tej chwili obrazy są rozbijane na kilka łączonych części, niesymetryczne, w różnych, ciekawych kształtach, tworzy się z nich kompozycje łączące części, które pozornie do siebie nie pasują – w tym tkwi iskra kreatywności oraz dobrego smaku. Jednak oczywiście przede wszystkim trzeba wiedzieć gdzie szukać i mniej więcej wiedzieć jaki wariant nam – jako klientom – odpowiada. 

Jeśli ktoś jest na przykład fanem Gustava Klimta, może zdecydować się na złożoną z 3 części reprodukcję obrazu tego malarza. Dekoracje na ścianę do sypialni mogą zaś przedstawiać pejzaże, które zawsze koją – widok zachodzącego słońca, oceanu czy mgły w lesie. Ciekawym pomysłem jest posiadanie kilku obrazów i wieszanie ich na przykład w przedpokoju czy salonie w zależności od pory roku – opadające liście jesienią, zaśnieżone góry zimą itp. Do pokoju dziecięcego również można coś znaleźć – na przykład obrazy wyglądające jakby wyszły spod dziecięcej ręki. Z kolei z działu Street Art najbardziej będzie zadowolona młodzież. Oczywiście, tego typu nowoczesne obrazy to także świetny dodatek dekoracyjny do pomieszczeń w pracy – na przykład z obrazów kojarzących się z Zen może korzystać ktoś, kto dekoruje SPA, albo posiada własny gabinet kosmetyczny/masażu/solarium.

A może fototapety na ściany?

Ściany można zdobić w naprawdę rozmaity sposób – nawet tworząc na nich interesujące faktury, czy też używając ciekawych połączeń kolorystycznych. Z pewnością ciekawym sposobem na optyczne otwarcie pomieszczenia jest użycie fototapety. Jeśli pokryje się nią dłuższą ścianę w danym pokoju, stanie się on wizualnie większy – oczywiście, jeśli wybierzemy właściwy wzór. A co jest do wyboru? Motywy kuchenne, z pejzażem, miasta, kwiaty, zwierzęta, ale również i napisy, wzory retro, abstrakcje czy desenie. Możliwości są zatem ogromne!

Dodatkowe fototapety do salonu nie przeszkadzają umieszczeniu na sąsiednich ścianach motywów w podobnym guście – wszystko może się przecież pięknie dopełniać. Wszystkie dekoracje na ścianę nadają się do jakiejś aranżacji – wystarczy jedynie umiejętnie odzwierciedlić siebie, łącząc poszczególne szczegóły w unikalny sposób.

 

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz