Fototapety w pokojach dziecięcych

Zmiana wystroju pokoju dla dziecka nie musi pociągać za sobą dużych wydatków. Rozwiązaniem idealnym dla osób, które nie dysponują dużym budżetem jest fototapeta dla dziecka. To prosta, ale bardzo efektowna dekoracja, którą z pewnością każdemu maluchowi przypadnie do gustu. Jakie motywy są na topie? Jaką fototapetę do pokoju dziecka wybrać, aby błyskawicznie odmienić jego wystrój? Zobaczmy, jakie są propozycje producentów.

Fototapety dla dzieci mają mnóstwo zalet: błyskawicznie nadają nowego wyglądu pomieszczeniu, poza tym można je bardzo łatwo wymienić na inny wzór.

Fototapety do pokoju dziewczynki

Wybierając tapetę do pokoju młodej damy, koniecznie należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. W przypadku starszej dziewczynki należy kierować się upodobaniami lokatorki pokoju, a nie własnymi upodobaniami. To gust zainteresowanej osoby powinien znaleźć się na pierwszym miejscu.

Wśród fototapet wyjątkową dużą popularnością cieszą się te z rysunkami skandynawskimi. Są one bardzo proste, wręcz surowe, ale tym, co podbija serca wielu dziewczynek w wieku do sześciu lat są stonowane, pastelowe barwy. Dla trochę starszych młodych dam warto wybrać tapetę z motywem dekoracyjnym, który odpowiada jej zainteresowaniom. Do wyboru są fototapety z motywami roślinnymi, zwierzęcymi. Mogą to być także postacie księżniczek, ulubieni bohaterowie z książek czy baśni. Motywy z „Krainy lodu” należą do tych, które obecnie przeżywają ogromną popularność.

Fototapety dla chłopców

Motywy, które królują na fototapetach dla chłopców związane są przede wszystkim z motoryzacją i światem sportu. Najlepiej sprzedają się fototapety z motywami piłkarskimi oraz z samochodami. Dużą popularnością cieszą się także fototapety z postaciami z kreskówek. W pokoju chłopca świetnie sprawdzą się także fototapety z ilustracjami przedstawiającymi dalekie morskie wyprawy czy kosmos. Uzupełnieniem aranżacji mogą być dodatki z takim samym motywem jak fototapeta: wykładzina na podłodze, pościel czy podkładka pod myszkę.

Fototapety trójwymiarowe  dla dzieci

Na pewno niezwykle ciekawym, unikalnym i oryginalnym elementem aranżacji dziecięcego pokoju jest fototapeta 3D. Efekt trójwymiarowości, który daje tapeta bardzo mocno już z daleka przyciąga wzrok. Podobnie, jak każdą inną wzorzystą tapetą, również tę 3D wykorzystujemy tylko na jednej ze ścian. Ceny tego typu naklejek kształtują się bardzo różnie w zależności od rodzaju podkładu i technologii druku. Motywy, które najlepiej sprawdzają się w pokojach dziecięcych to kosmos, podwodny świat, bajkowe motywy.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©