Ściana w salonie jako główny jego element?

Wnętrze pokoju, który stanowi serce domu, powinno być zaprojektowane tak, aby każdy domownik czuł się w nim komfortowo i dobrze. To jednak nie oznacza, że warto poprzestać na wygodnej kanapie i dużym stole w stonowanych odcieniach i klasycznych kształtach. Czasami warto postawić odważny krok i ściany w salonie zmienić nie do poznania. Pełny kolor na jednej z nich, soczysta fototapeta, czy też ogromne zdjęcie podkreślające minimalizm. Dozwolone jest właściwie wszystko.

Ściana w salonie, a styl wnętrza

Jeżeli decyzja zmiany w salonie będzie dotyczyła tylko jednej ściany, ale będzie to zmiana drastyczna, to warto przemyśleć pomysł na ścianę w salonie pod kątem stylu, jaki został w nim zaaranżowany. W przypadku urządzenia pokoju w stylu romantycznym jedna ze ścian może być oczywiście zmieniona w indywidualną, ale warto do tego podejść ostrożnie. Nie sprawdzi się tutaj fototapeta, a raczej delikatna struktura na całej powierzchni lub biała, miękko wykończona cegła. Jeżeli w dużym pokoju panuje styl industrialny, to aranżacja ściany powinna być bardziej surowa, a jej wykończenie proste i jednocześnie nadający wnętrzu przestrzeni.

Jeśli na ścianę do salonu w stylu klasycznym zostanie zastosowana tapeta 3d, może się okazać, że nie będzie on już wtedy ani klasyczny, ani współczesny. Powstanie bałagan, którego będzie się trudno pozbyć, nie ponosząc stosunkowo wysokich kosztów. W tego rodzaju przestrzeniach nie warto szukać oryginalnych rozwiązań na siłę. Wnioski są więc proste. Pomysł na ściany w salonie musi być dopasowany do stylu wnętrza.

Ściana w salonie pomysły

Nowoczesny salon ściany powinien mieć równie nowoczesne. Doskonałym pomysłem będzie użycie farb w stylu ombre. Zaczynając od ciemnego odcienia tego samego koloru u dołu, a kończąc na ciepłej lub zimnej bieli na samej górze, można otrzymać naprawdę przyjemny efekt. Jeśli zastosuje się miękkiej przejścia, pokój zyska na przytulności. Dobrym pomysłem jest przy takim stylu zastosowanie prostego oświetlenia, ale w takim zestawieniu, aby tworzyło ciekawą aranżację na ścianie w salonie.

Stonowana i nowoczesna fototapeta, która będzie przedstawiała wariację na temat roślinności w pastelowych kolorach to propozycja do wnętrza romantycznego. Świetny pomysł na ścianę w pokoju w stylu skandynawskim to prosty szlaczek w kontrastowym do ściany odcieniu. Jeśli delikatną falą zostanie pokryta jedna, największa ściana, a przy niej ustawiona zostanie kanapa i niski stolik na kawę, to może to być rozwiązanie w punkt.

Jednak co na ścianę w salonie industrialnym będzie najlepszym pomysłem? Surowy beton lub cegła w odcieniach czerwieni. To zawsze zda egzamin. Wobec tego pozostaje pytanie, co na ścianę do salonu klasycznego? W takim przypadku dobrze będzie powiesić pieczołowicie dopasowaną sztukaterię. Mogą to być rozety, które różne pod względem koloru i kształtu stworzą na ścianie swoistą, bardzo atrakcyjną aranżację. Innym pomysłem na wnętrze klasyczne będzie zastosowanie na ścianach boazerii, ale tylko do połowy. Stworzy to piękny, królewski klimat, który będzie trzeba wykończyć równie eleganckimi dodatkami.

Główna ściana w salonie może być więc, między innymi:

  • wyrazista,
  • wzorzysta,
  • pokryta elementami oświetlenia,
  • ceglana,
  • gładka,
  • betonowa,
  • trójwymiarowa,
  • wytapetowana.

Ściana salon wyobrażenia, a koszty

Ciekawe pomysły na ścianę w salonie mogą kosztować bardzo różnie. Wszystko jest kwestią założonego budżetu i tego, jak dalece brane są pod uwagę samodzielnie wyszukane inspiracje. Jeśli zmiana zostanie wykonana samodzielnie, koszty będą zdecydowanie mniejsze. Zatrudnienie projektanta lub wykonawców własnego pomysłu je powiększa, co wydaje się oczywiste. Warto się więc już na wstępie zastanowić, co jest priorytetem, a z czego trzeba zrezygnować. Czy na pewno pomysł ceglanej ściany pozostanie w salonie na długi czas, czy też zostanie zastąpiony innym za kolejne pół roku? Czasami drobna zmiana na. zamontowanie stylowego obrazu da o wiele lepszy efekt, niż całkowita zmiana aranżacji, która zmusi inwestora do zdecydowanie dalej idących zmian.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©