Tapety imitujące kamień, drewno, cegłę

Tapeta to wciąż bardzo popularny sposób wykańczania ścian. Do modnych materiałów wykończeniowych należy drewno, cegła, kamień i beton. Materiały te bardzo udanie imitują dzisiaj tapety. Wybierając tapetę można mieć modnie wykończoną ścianę w sposób nie tylko tani, ale także szybko. Zobaczmy, jakie są propozycje producentów tapet.

Cegła na ścianie dzięki tapecie

W zasadzie wyeksponować ścianę wykonaną z cegły mogą tylko mieszkańcy przedwojennych kamienic czy też osoby, które mieszkają w kamieniach zbudowanych tuż po wojnie. Ci, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych oraz osoby, które mieszkają w blokach z wielkiej płyty, mogą, zamiast cegły wybrać płytki okładzinowe. Jest to jednak rozwiązanie, które wymaga mnóstwo pracy, jest też dość kosztowne. Doskonałą alternatywą dla cegły są tapety. Te nowoczesne doskonale imitują prawdziwą cegłę. Do tego można je zastosować w każdym pomieszczeniu. Jeśli dobrze wybierzemy materiał, z którego wykonano tapetę, to ceglaną ścianę możemy mieć zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni czy łazience. Nadruki na nowoczesnych tapetach doskonale imitują strukturę materiału, doskonale oddają różne odcienie kolorów czy chropowatą powierzchnię cegły.

Jaki kolor tapety wybrać?

Tradycyjna cegła jest oczywiście w kolorze czerwonym. Tapeta imitująca cegłę może być także w innym, nie tylko w tym klasycznym kolorze. W zależności od tego, w jakim stylu urządzone jest nasze wnętrze, ale także w zależności od naszych upodobań do wyboru mamy:
tapety cegły w kolorze czerwonym. To rozwiązanie, które sprawdza się w każdym wnętrzu, jest to jednak bardzo wymagające rozwiązanie. Taka tapeta szczególnie dobrze sprawdza się w obszernych pomieszczeniach. Warto ją polecić do wnętrz urządzonych w stylu vintage, eklektycznym czy rustykalnym. Tapeta, która imituje klasyczną, czerwoną cegłę doskonale wygląda w industrialnie zaaranżowanych wnętrzach;
tapety cegły szare. Różne odcienie szarości to kolory, które są modne w aranżacji wnętrz już od kilku sezonów. Tapeta do salonu, która imituje cegłę w tym właśnie kolorze to doskonały wybór, jeśli chcemy pokazać, że najnowsze trendy w aranżacji wnętrz nie są nam obce;
tapety białe cegła to rozwiązanie, które wprowadza do wnętrz lekkość i świeżość. Ściana wykończona białą tapetą świetnie prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Doskonale sprawdzi się także w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym lub prowansalskim.
Tapeta cegła może być także w kolorze granatowym, czarnym żółtym. Jak widzimy, jest to materiał, który daje nam wiele możliwości.
W przypadku tapet z motywem drewna kolorystyka go różne odcienie brązów i szarości.

Beton – popularny materiał wykończeniowy

Od kilku sezonów bardzo popularnym materiałem do wykańczania wnętrz jest beton. W roli różnego rodzaju okładzin ściennych wykorzystywany jest beton architektoniczny, którego powierzchnia jest aksamitnie gładka. Prawdziwy beton doskonale imitują tapety. Nadruki są wykonane z najwyższą jakością, a więc idealnie naśladują różnice kolorystyczne oraz fakturę materiału. Tapeta beton nie musi być szara. Może być zielona, miedziana, niebieska, żółta. Dzięki takim wzorom w szybki sposób można całkowicie odmienić wnętrze mieszkania. W przypadku motywów z betonem czy kamieniem dobrym pomysłem jest również dekoracja części ściany lub fragmentu klatki schodowej. Nie do przecenienie jest też aspekt ekonomiczny. Tapeta z kamieniem jest dużo tańszym rozwiązaniem zamiany ściany w beton i jednocześnie nie wymaga poważnego remontu. Również w przypadku późniejszej zmiany aranżacji wnętrza jest łatwiejsza w usunięciu.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©