Obrazy — końcowy akcent w aranżacji wnętrz

Obrazy w aranżacji wnętrz są obecne praktycznie od zawsze. Także współcześnie bardzo chętnie dekorujemy swoje mieszkania i domy obrazami. Są one swoistą „wisienką na torcie”. Dzisiaj obrazy mogą zdobić już nie tylko ściany w salonie czy sypialni. Wprowadzamy je także do kuchni i łazienki. Jeśli zamierzacie wykorzystać obrazy w swoim mieszkaniu – może zainspirują Was nasze pomysły.

Całą aranżacje dopełniają dodatki, które znajdą się w pomieszczeniu. Nadają one ostatecznego wyglądu wnętrzu, podkreślają także nasz indywidualny charakter. Powinny więc pasować do ogólnej aranżacji naszego mieszkania, a ich dobór powinniśmy uważnie przemyśleć.

Obrazy na ścianie: idealne dopełnienie aranżacji

Obrazy nie muszą nam się już dzisiaj kojarzyć tylko z muzeami, galeriami sztuki i klasycznie urządzonymi wnętrzami. Każdy z nas może mieć dzisiaj na ścianie w salonie, sypialni grafikę lub obraz, który będzie stanowił główny akcent w wybranym przez nas pomieszczeniu. Grafiką czy obrazem możemy udekorować również ścianę w przedpokoju. Decydując się na taką malarską dekorację przed zakupem, musimy podjąć kilka kluczowych decyzji. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy bardziej do naszego wnętrza pasuje pasujący do wnętrza obraz w ramie, czy bardziej odpowiednia jest grafika. Jeśli wybór padnie na obraz, to w wybraniu tego idealnego może nam pomoc architekt wnętrz czy pracownik galerii sztuki. Osoby te pomogą nam określić zarówno przedział cenowy jak też wybrać dzieło, które idealnie będzie prezentowało się w danym pomieszczeniu. Większość osób wybiera grafiki. Są łatwiej dostępne, a przede wszystkim mają niższe ceny. Bez problemu można je kupić zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz. Możemy je wybrać sami, ale wyboru może też dokonać projektant, którego zatrudniliśmy, aby urządził nasze mieszkanie.

Jak wybrać obraz pasujący do stylu wnętrza?

Obraz, który znajdzie się w naszym mieszkaniu, powinien się nam podobać. To najważniejsze kryterium, którym powinniśmy się kierować na zakupach. Decydując się na zakup obrazu, musimy również wybrać pomieszczenie, w którym go zawiesimy. Kolejny krok to wybranie odpowiedniego miejsca na ścianie. Ściana nad kanapą czy jedna ze ścian kącika jadalnego to miejsca, w których obrazy najczęściej zawieszamy w salonie. Ściana za łóżkiem jest miejscem wybieranym najczęściej na obraz w sypialni. Kuchnia i łazienka to obecnie także pomieszczenia, w których pojawiają się obrazy lub grafiki. Nie zawsze wybranie odpowiedniej tematyki obrazu czy grafiku do aranżacji wnętrza jest zadaniem łatwym. Nowoczesne obrazy mogą stanowić uzupełnienie aranżacji nie tylko loftów czy mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym. Będą one doskonałym akcentem również w klasycznie urządzonych wnętrz. Pasują także do wnętrz w stylu skandynawskim. Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym oraz eklektycznym pasują obrazy w ozdobnych ramach, których tematyką są na przykład pejzaże. Pamiętajmy, że to tylko podpowiedzi – obrazów nie powinniśmy selekcjonować.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©