Parawan do restauracji, salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego

Do niedawna parawan mógł kojarzyć się z eleganckim wnętrzem w stylu retro. Nagle jednak takie elementy wyposażenia wnętrz awansowały niemal na pierwsze strony gazet. Okazuje się, że parawany do restauracji, salonu fryzjerskiego czy gabinetu kosmetycznego mogą się dziś przydać bardziej niż kiedykolwiek.

Wszystko to oczywiście związane jest z epidemią koronawirusa. Najmocniej dotknęła ona właśnie gastronomię i usługi. Takie zakłady musiały zostać zamknięte często z dnia na dzień. Dziś otwierają się, ale właściciele muszą pomyśleć o pewnych koniecznych zmianach w wystroju wnętrz.

Zastosowanie parawanów w restauracjach

Najbardziej oczywiste wydaje się wstawienie parawanów do restauracji. W samych przepisach wyraźnie jest zaznaczone, że takie przegrody mogą sprawić, że lokal będzie mógł przyjąć więcej klientów. Ma to też znaczenie praktyczne. Klienci, którzy obawiają się wirusa, chętnie usiądą przy stoliku, który jest osłonięty wysoką przegrodą, niż przy takim, który znajduje się np. w nieosłoniętym przejściu. Parawany do restauracji muszą być solidne, najlepiej z materiału, który nie jest transparentny. Najpopularniejsze są drewniane parawany restauracyjne. Są one przy tym bardziej praktyczne od ścianek, bo wystarczy je przestawić, by zmienić wystrój i ustawienie mebli.

Czy tak samo sprawdzi się parawan do salonu fryzjerskiego?

parawan w salonie fryzjerskim

W salonie fryzjerskim bezpieczeństwo zależy od ilości klientów. W małym salonie, gdzie poza pracownikiem znajduje się jedna osoba, ryzyko zakażenia się jest niewielkie. Jednak już właściciele większych zakładów z kilkoma stanowiskami będą musieli nieco zmodyfikować wystrój salonu, jeśli chcą dalej przyjmować klientów. W tym wypadku rearanżacja wnętrza na stałe jest możliwa. Jeśli da się na stanowiska wykorzystać oddalone od siebie wnęki, to w dużym salonie nadal będzie można przyjmować kilka osób jednocześnie. Jednak wymogi dotyczące zachowywania odpowiedniej odległości mogą się w każdej chwili zmienić, i to zarówno w stronę większych restrykcji, jak i poluzowania rygoru. Remont jest dużym wydatkiem, dlatego raczej nie należy zakładać, że wiele salonów zdecyduje się na tego typu rozwiązanie. Bardziej prawdopodobne, że popularne staną się parawany do salonu fryzjerskiego, pozwalające tymczasowo oddzielać od siebie stanowiska. Przy okazji klientki będą miały większy komfort, zyskując prywatność w czasie zabiegu.

Jaki parawan do gabinetu kosmetycznego?

parawan w gabinecie kosmetycznym

Sytuacja jest za to dość oczywista w salonach piękności. Większość z nich już wcześniej inwestowała w specjalne parawany do gabinetów kosmetycznych. Decyduje specyfika tych miejsc: większość z nich jest niewielka, ale też do wykonywania zabiegu manicure'u czy depilacji wystarczy ok. 2 m2 powierzchni. Najprostszym sposobem, by zapewnić klientkom spokój podczas zabiegów i wydzielić kilka minigabinetów, jest oddzielenie ich od siebie parawanami. Do gabinetów kosmetycznych wybierane są zazwyczaj szerokie i jednolite modele, za którymi można się swobodnie ukryć przed spojrzeniami od strony ulicy czy poczekalni. W miejscach w stylu naturalnym czy zen modne są rzeźbione lub tekowe parawany z drewna. Jednak to nie jedyna opcja. W sklepach znaleźć można też drewniane pokryte płótnem ze specjalnym nadrukiem. W ten sposób można umieścić w gabinecie kosmetycznym parawan z nadrukiem zdjęcia plaży lub taki w lilie czy ryciny. Planując zakup parawanu do salonu piękności już na etapie urządzania wnętrza, można uczynić go integralnym elementem wystroju.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©