Tapeta w paski — w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Tapeta w paski jest rozwiązaniem niezmiennie popularnym, które jednak należy stosować z rozwagą. Przy dobrej aranżacji może ona nie tylko doskonale wpisać się w klimat mieszkania, ale także znacząco go podkreślić. Podpowiadamy, w jakich wnętrzach najlepiej sprawdzi się taka tapeta i jakich zasad przestrzegać podczas jej wyboru oraz umieszczania na ścianie.

tapeta w paski
Tapeta w paski — czym się charakteryzuje?

Nie bez powodu tapeta w pasy poziome lub pionowe od wielu lat znajduje się wysoko na liście ulubionych rozwiązań dekoracyjnych naszych rodaków. Ma ona wiele ciekawych właściwości — jest w stanie w skuteczny sposób zmienić proporcje pomieszczenia. Dobrym przykładem są tapety w pasy pionowe, które sprawiają, że ozdobione nimi pomieszczenie wydaje się optycznie wyższe.

Ponadto dobrze dopasowana tapeta jest w stanie sprawić, że pomieszczenie nabierze eleganckiego i unikalnego klimatu. To także doskonały sposób na podkreślenie unikalnych mebli i dodatków.

Jak dekorować nią ściany?

Na początku warto wspomnieć o tym, jakich błędów powinniśmy za wszelką cenę unikać. Tapeta w paski może być bardzo korzystnym elementem wystroju wnętrza, jednak ze względu na swoje możliwości optycznej zmiany proporcji pomieszczenia, źle dobrana może przysporzyć nam więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim unikajmy rozwiązań, takich jak tapeta w pasy poziome umieszczona na wszystkich ścianach w małym pomieszczeniu. Sprawi ona,bowiem, że będzie wydawało się ono jeszcze mniejsze i ciaśniejsze. Taka sama tapeta sprawdzi się jednak doskonale w długim i wąskim pomieszczeniu, takim jak na przykład przedpokój. Sprawi, że będzie on wydawał się optycznie krótszy.

Tapeta w paski doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny na jednej ze ścian. Świetnie skomponuje się z minimalistycznymi meblami o prostych kształtach i stonowanych kolorach, zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Tapeta w szare pasy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu, które stylizujemy na skandynawską modłę. Taka w nieco bardziej energetycznych barwach z pewnością ożywi miejsce takie jak na przykład pokój nastolatka.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

tapeta w pasyTego typu rozwiązanie bardzo często stosowane jest w pokojach dziennych, sypialniach lub korytarzach. Nieco rzadziej widuje się je w kuchniach lub łazienkach. Jak dobrze zaaranżować pomieszczenie z pomocą tapety w paski?

Tapety w sypialni jest rozwiązaniem bardzo często stosowanym na zachodzie i coraz bardziej popularnym w naszym kraju. Jeżeli zdecydujemy się na energetyczne i wyraziste kolory, sprawimy, że pokój nabierze intensywnej dynamiki. Do sypialni zaleca się jednak bardziej stonowane i pastelowe kolory, które pomogą nam się wyciszyć po całym dniu.

Jasne i delikatne kolory będą także doskonałym rozwiązaniem do pokoju dziennego. Tapeta w pasy w salonie będzie świetnie podkreślała charakter mebli i dodatków. Może także przełamać monotonię ścian i stać się prawdziwym elementem dekoracyjnym, od którego ciężko będzie oderwać wzrok.

Tapeta w pasy to ogrom możliwości

Jak widać, nie warto bać się tapet w paski. Dają nam one mnóstwo możliwości — pozwalają optycznie poszerzyć lub zwęzić pomieszczenie, nadają mu charakteru i doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny. To dobre rozwiązanie zarówno do sypialni lub salonu, jak i na korytarz. Niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy urządzić swoje mieszkanie, warto zastanowić się nad wyborem tapety w paski. Szeroki wybór dostępnych kolorów i wzorów na pewno pozwoli nam znaleźć tę idealną dla siebie.

Leave a commentKontakt

Dekoran.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica
Polska
NIP: 6551409283

607 802 292
sklep@dekoran.pl

2016 - 2023 Dekoran.pl ©